• Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Servis elemanı (Garson) iş ilanları

Servis elamanı iş ilanları sayfamızda sunulan birçok seçenekle çok tercih edilen mesleklerden biridir. Servis elemanı olarak çalışmak istiyor ama güvenilir ve garantili bir iş yeri mi arıyorsunuz? O halde doğru adrestesiniz. 

Servis elemanı olmak ve işinize en kısa sürede başlamak istiyorsanız yaşadığınız ildeki tüm ilanları sayfamızdan görüntüleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken arama butonundan filtrelemeleri yapmak. Sonrasında sizin kriterlerinize uygun iş ilanları karşınıza çıkacaktır. Bu adımdan sonra dikkat etmeniz gereken bir diğer şey iş verenin istediği kriterlere uygun olmanız. Eğer uygun değilse başvuru yapmanızı önermeyiz. 

Başvurunuzu yaptıktan sonra CV’nizi doğru hazırlamanız yetkinlikleriniz ve tecrübelerinizi gösteren olumlu yönlerinizi yansıtan bir yazıyla başvurmanız işe alınma ihtimalinizi arttıracaktır. 

Servis Elemanı Ne İş Yapar?

Servis elemanı; kafe, lokanta ve otel gibi yiyecek içecek servisi yapılan işletmelerde sipariş alan ve servis yapan kişidir. Gelen müşterileri güler yüzle karşılamak, oturacakları masa konusunda yardımcı olup mönüyü getirmek, siparişleri alıp sonrasında da servisi yapmak ve son olarak da hesabı alıp müşterileri uğurlamak servis elemanın görevleridir. 

Tüm bunları yaparken masaların temiz ve düzenli olması, müşterilerin bulundukları ortamdan memnun olması gibi konulara hakim olmaları gerekmektedir. 

Mutfak servis elemanı iş ilanları, temizlik ve çay servis elemanı iş ilanları için sayfamızdan ilanlara bakabilir kendinize en uygun işi kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Servis Elemanı Olmak İçin Gereken Nitelikler 

Servis elemanı iş ilanları için başvuru yapmadan önce bu işi yapabilecek kriterleri taşıdığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Servis elemanların ilk öncelikle güler yüzlü ve kibar olması gerekmektedir. Müşterilerle ilk olarak bire bir iletişimde olacağınız için müesseseyi sizlerin temsil edeceğinin bilincinde saygılı olmaya özen göstermelisiniz. 

Yapacağınız işe uygun kıyafetleri giymek de zorunludur. Her zaman temiz ve tertipli olmak önemlidir. Görgü kurallarına uygun, dikkatli bir şekilde iletişimde olmak gerekmektedir. Empati yeteneği yüksek, karşısındaki insanın ne istediğini anlayabilen ve sabırlı olmak da bu işi yapmak için sahip olmanız gereken önemli niteliklerdendir. 

Tüm bu niteliklere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ve iş arıyorsanız isverenden.com sitemizi ziyaret edebilir güvenilir firmalardan size uygun garson iş ilanları kolaylıkla başvuru yapabilirsiniz. 

Servis elemanı çalışma alanları ve iş imkanları 

Servis elemanları otel, kafe restoran gibi birçok işletmede iş bulabilirler. Servis elemanı ihtiyacı bu sektörlerin gelişimine ve artmasına bağlı olarak çoğalmaktadır. Eleman ihtiyacı sezonluk olarak artmakla beraber özellikle yaz aylarında iş bulmak daha kolay olmaktadır. 

Cafe servis elemanı iş ilanları da sayfamızda sıkça aratılan iş arayışlarındandır.  Çalışma ortamları kalabalık olabilmekle birlikte gürültü de olmaktadır. Servis elemanı olarak çalışmak isteyenler uzun süre ayakta kalmaya dayanıklı olmalıdır. Tüm bunların yanı sıra en çok istihdam sağlayan ve tecrübe kazanılınca işsiz kalma ihtimalinizin nerdeyse olmadığı mesleklerden biridir. 

Servis elemanı görevleri

Restaurant, otel ve cafe gibi hizmet yerlerinde servisten sorumlu çalışanlara servis elemanı veya garson denir.

  • Salon düzeni ayarlar ve servise hazır hale getirir,
  • Müşteriyi karşılar, oturacağı masayı tavsiye eder ve masaya kadar eşlik eder,
  • Müşteriye yemek listesi (menü) verir, 
  • Müşterinin yiyecek ve içecek secimi yapmasında yardımcı olur,
  • Kurallara uygun olarak yiyecek ve içecek servisi yapar,
  • Hesabı alır ve müşteriyi uğurlar.