• Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Host ve Hostes İş İlanları

Host ve hostes iş ilanları her yıl yüzlerce kişinin tıkladığı mesleklerden biridir. İsverenden.com sitesi olarak sizlere ulaşabileceğiniz en uygun ilanları sunmaktayız. Siz de host/hostes olarak işe başlamak istiyor ve güvenilir bir site arayışındaysanız şu an doğru yerdesiniz.

Sitemiz birçok sektörden yüzlerce iş ilanını bünyesinde barındırmakta. Host veya hosteslik de birçok kişinin sahip olmak istediği prestijli mesleklerin başında geliyor. Hizmet sektörünün önemli bir kolu olan hostluk /hosteslik, iş arayışında olanların en çok tıkladığı ilanlardan biri. Siz de bu alanda çalışmak istiyorsanız sizlere sunduğumuz en güncel ve güvenilir ilanlara tek tıkla ulaşabilirsiniz.

Başvuru yapmaya başlamadan önce güzel bir CV hazırlamanız işe alımınızda sizi bir adım öne taşıyacaktır. Ayrıca filtreleme yapmanız kriterlerinize en uygun işi bulmanız için de size kolaylık sağlayacaktır. Filtreleme seçeneğine anahtar kelimeleri girmeniz, yüzlerce ilan arasında kaybolmanızın da önüne geçiyor.

Uygun bir CV hazırladıktan ve filtreleme yaptıktan hemen sonra dilediğiniz ilana başvurunuzu gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

Host ve Hostes Kime Denir?

Host ve hostes iş ilanları için başvuru yapmak istiyorsanız öncelikle yapacağınız iş hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Host ve hostes, yolcu taşımacılığı yapan araçlarda yolcuların gerekli ihtiyaçlarıyla ilgilenen kişilerdir. Türkçeye kabin memuru olarak çevirmek mümkündür.

Host, erkek kabin memuru, hostes kadın kabin memurudur. Uçakta yolculara servis yapan, acil durumları soğukkanlılıkla yönetebilen, uçak kalkmadan önce gerekli talimatları yolculara bildiren kişilerdir.

Host ve Hostes Olmak İçin Gerekli Nitelikler Nelerdir?

Her yıl binlerce kişi seyahat etmek için uçak yolculuğunu tercih ediyor. Hızlı ulaşımı sayesinde uçak yolculuğuna rağbet her geçen gün artıyor. Bu da host ve hostes olmak isteyenlere bir iş olanağı sunuyor. O halde bu mesleği en iyi şekilde yapabilmeniz için sahip olmanız gereken niteliklerin neler olduğuna gelin bir göz atalım.

Öncelikle hizmet sektörünün hemen her işinde olduğu gibi güler yüzlü ve samimi olmalısınız. Uçakta oluşabilecek bir türbilansa karşı panik yönetimini yapabilecek yetenekte olmalı ve yolcuların özen göstereceği hijyen ve düzeni sağlamalısınız. Ve belki de en önemli kriterlerden biri olan esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilmelisiniz.

Host ve Hostes Ne İş Yapar?

Host ve hostes iş ilanları uçak yolculuğuna rağbetin artmasıyla birlikte en çok tercih edilen mesleklerden biri olmuştur.  Peki host ve hostesler ne iş yapar?

Host/hosteslerin öncelikli görevi seyahat boyunca yolcuların istek ve arzularını karşılamaktır. Acil durumlarda yolcuları sakinleştirmek ve acil durum kapısını açmak da görevleri arasındadır. Yolculuk başlamadan önce misafirlerin kemerlerini bağlamada yardımcı olmak, bebek ve engelli yolcuları tespit ederek onlarla ayrıcalıklı ilgilenmek gibi birçok şey yapılan işler arasındadır. Sizler de İzmir host iş ilanları için sayfamızda bulunan ilanlara bakabilirsiniz.